Business Development Manager (maszyny i narzędzia)

Miejsce pracy Częstochowa
Opis oferty

Zapraszamy do rozmów o ofercie pracy w firmie specjalizującej się w sprzedaży profesjonalnych maszyn

i narzędzi do obróbki metali. Firma jest czołowym dostawcą dla branży jubilerskiej.

Poszukujemy  osoby, która swoim zaangażowaniem, wiedzą i doświadczeniem będzie wspierać dalszy rozwój firmy.

Zakres obowiązków
  • Wykorzystanie potencjału organizacyjnego i know-how firmy do rozszerzenia oferty
    i powiększenia ilości obsługiwanych klientów. Rozszerzenie kontaktów handlowych o nowe branże.
  • Identyfikowanie potrzeb potencjalnych odbiorców i konfigurowanie odpowiednich parametrów produktów, w celu spełnienia oczekiwań klientów.
  • Poszukiwanie nowych możliwości zastosowania maszyn, narzędzi, akcesoriów i materiałów, które firma ma w swojej ofercie.
  • Przy wsparciu zespołu handlowego, rozwinięcie sprzedaży towarów z oferty firmy poza dotychczasową grupę klientów.
  • Udział w targach i imprezach branżowych - szukanie inspiracji do poszerzania oferty firmy, rozwijanie sieci międzynarodowych kontaktów handlowych.
  • Doradztwo, ofertowanie, szacowanie, opracowanie cenników, dostarczanie dokumentacji.
  • Poszukiwanie dostawców pod kątem potencjalnych projektów dla nowych grup klientów – uzgadnianie warunków handlowych, warunków zakupów.
Poszukiwane kompetencje
  • Wykształcenie wyższe, techniczne.
  • Doświadczenie w podobnej roli - w obszarze rozwoju produktu, doradztwa technicznego, handlu zagranicznego.
  • Mile widziana wiedza i doświadczenie  w zakresie nadzorowania/wdrażania projektów albo realizacji kontraktów w branżach technicznych (materiały eksploatacyjne, narzędzia).
  • Doświadczenie w koordynowaniu pracy zespołu.
  • Prawo jazdy i praktyka w prowadzeniu samochodu.
  • Zdolności analityczne.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.
  • Łatwość nawiązywania kontaktów i swoboda komunikacji.
  • Zaangażowanie i konsekwencja w działaniu.
  • Dyspozycyjność do pracy na pełny etat i 100% zaangażowania w sprawy firmy.
  • Dyspozycyjność (okazjonalnie) do pracy w delegacji (spotkania z dostawcami, z klientami, wyjazdy na targi).
Oferujemy
  • Zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku.
  • Pracę w siedzibie firmy w Częstochowie.
  • Dobre warunki pracy i doskonałą atmosferę współpracy w zespole.
Data ostatniej modyfikacji 6 sierpnia 2019